אז מי באמת קורס?

עיתוני אתמול ומהדורות החדשות הכריזו בכותרותיהם הראשיות: "שרון יאמר היום לבוש בפגישתם בטקסס: אבו מאזן קורס ואינו עומד בהבטחותיו". זו אינה הפעם הראשונה שבה הם מדקלמים, כמעט מילה במילה, את דברי היחצנות שמפיצה לשכת ראש הממשלה. הנה כותרות אחרות מן השבועות האחרונים, שמעלות את השאלה מי כאן באמת קורס. כל הכותרות שלהלן מובאות כלשונן והן נלקחו מאתרי Ynet, NRG ו"הארץ":
 

מתנגדי התנתקות נעלו שערי 167 מוסדות חינוך בגוש דן
 
רה"מ שרון בראיון לאן-בי-סי: "האווירה בישראל נראית כמו על סף מלחמת אזרחים"
 
"כל חיי הגנתי על יהודים, עכשיו אני דואג שיגנו עלי מפני יהודים", אמר שרון לתוכנית "טודיי".
 
"לשופט ברק יהיה מקום בגיהנום של היטלר", כך אמר אב בית הדין הרבני בחיפה לשעבר, הרב גדליהו אקסלרוד, בתגובה לפסיקת בג"ץ בדבר "גיורי הקפיצה". בכנסת נפתח כינוס פגרה בפרשה, בצל איומים קואליציונים של דגל התורה.
 
אהוד אולמרט נפגש לפני חודשים אחדים עם בני משפחת גבריאלי, בעקבות סכסוך בינם לבין מינהל מקרקעי ישראל. היום קבע היועץ המשפטי לממשלה: אולמרט הפר את הנחיותיי ופעל בניגוד לכללי המינהל התקין
 
הפרקליטות ממליצה להגיש כתב אישום נגד בניזרי. השר לשעבר והח"כ שלמה בניזרי מש"ס יואשם כנראה בעבירות של שוחד, מרמה והפרת אמונים, לאחר שהעביר לחברו מידע מוקדם על מכסות עובדים זרים הצפויים להגיע ארצה, בתמורה להטבות בשווי מיליוני שקלים. ההחלטה טעונה אישור של היועץ המשפטי לממשלה ופרקליט המדינה.
 
רשות המסים מכריזה על מבצע גביית חובות בתחום הנדל"ן, כמו מס רכוש ומס שבח. החובות מעסקות נדל"ן של הציבור הישראלי מסתכמים ב-1.9 מיליארד שקל; איתן רוב, מנהל רשות המסים, מתח היום ביקורת על החלטת היועץ המשפטי לממשלה, מני מזוז, שלא להגיש כתב אישום נגד יחזקאל בייניש, בעלה של שופטת בית המשפט העליון דורית בייניש, בפרשת התזמורת הסימפונית ירושלים. בייניש נחשד באי העברת כספי ניכויים למס הכנסה. "אנחנו לא מערערעים על החלטת מזוז אבל  אני לא מציע לציבור הישראלי להשתמש בחוות הדעת של היועץ המשפטי לממשלה בפרשת יחזקאל בייניש כדי להימנע מהעברת ניכויים", אמר רוב. רוב אמר עוד כי החלטת מזוז היועמ"ש בעניין בייניש חורגת מהמקובל בתחום אי העברת הניכויים למס הכנסה ולמרות זאת רשות המסים תקיים את החלטת היועץ המשפטי לממשלה.
 
התנועה לאיכות השלטון דורשת מהיועץ המשפטי לחשוף את שמות השרים ועובדי ציבור שקיבלו הזמנות למשחקי נבחרת ישראל, ולהחיל עליהם את העונש הקבוע בחוק
 
ועדת השרים לחקיקה החליטה לאשר את הצעת החוק של הח"כים סער וארדן לפיה ראש הממשלה והשרים יהיו רשאים למנות נושאי משרה בשירות הציבורי במסגרת "משרות אמון". מזוז תוקף את ההחלטה וקובע: "הדבר אינו מתיישב עם תפיסת הייסוד של שירות מדינה ממלכתי, מקצועי, וא-פוליטי, ויקשה על תפקוד הממשלה"
 
תחקיר של "7 ימים": מקסימוס, החברה האמריקנית שנבחרה לספק פתרונות עבודה למובטלים באשקלון ובשדרות, הפכה שם נרדף לעוולות הפרויקט בארה"ב והסתבכה בפרשיות שוחד, בזבוז כספי מדינה, הפקרת מובטלים וגרימת עוני ורעב. ומי מייעץ למשרד האוצר בארץ? המפקח על הרווחה בניו יורק, שנחשד בניגוד עניינים עם מקסימוס. מינהלת התוכנית: "הטענות לא היו מוכרות לנו"
 
מספר העניים בישראל גדל ב-2003 ב-105 אלף איש. הביטוח הלאומי, שפירסם היום את דו"ח העוני השנתי, מעריך כי בשנת 2004 ימשיך מספר העניים לגדול והוא יגיע בסוף השנה ל-1.5 מיליון ישראלים; ההסתדרות: נוסחת נתניהו היא שמי שלא עובד עני ומי שכן עובד עני גם כן
 
 
קשה להאמין: 450 אלף משפחות ישראליות חיות מתחת לקו העוני. הממצאים המדאיגים האלה עולים מבדיקה חדשה שנערכה בלשכה המרכזית לסטטיסטיקה. על פי נתונים שונים של הביטוח הלאומי, "רק" 17.7% מהמשפחות בארץ עניות
 
אחוז הילדים העניים בארץ גבוה יותר מאשר במקסיקו, ארה"ב, תורכיה ויוון. 150 אלף ילדים נמצאים בסיכון גבוה לחייהם. מחקר של מכון טאוב מתריע מפני המשך מדיניות הקיצוצים בתקציבי הרווחה
 
היועץ המשפטי לממשלה החליט להעמיד לדין את עמרי שרון בגין עבירות של מרמה והפרת אמונים, רישום כוזב של מסמכי תאגיד, קשירת קשר לביצוע פשע או עוון ושבועת שקר בפרשת חברות הקש שהקים עבור אביו בפריימריס 99'. שרון הבן בתגובה: "יש לי מה לומר בסוגיה". כמו בפרשת ה"אי-היווני" יצא רה"מ ללא כתב אישום.
 
ח"כ הנדל: הנהגת משפחת שרון – תעודת עניות למדינה; יושב ראש סיעת האיחוד הלאומי, חבר הכנסת צבי הנדל, אמר בעקבות החלטת היועץ המשפטי מזוז להעמיד לדין את חבר הכנסת עמרי שרון בפרשת חברות הקש כי "זו תעודת עניות למדינה שמשפחה כזו מנהיגה אותה".

 יכולתי להמשיך ולהמשיך, הדברים הרי ידועים; לא הוזכרו כאן האלימות במערכת החינוך, בכבישים ובבית (המקום הכי מסוכן, אגב); קריסת המשטרה וחוסר יכולתה להתמודד עם האלימות ועם השחיתות; אוזלת ידה של מערכת הביטחון להגן על בטחון התושבים – היהודים והערבים (כישלון "המלחמה בטרור" המהדהד. ישראל היא המקום שבו נרצחו בתקופת כהונתו של שרון הכי הרבה יהודים משום שהיו יהודים), את הפרות החוק הבוטות של המדינה (על-ידי השב"כ, המוסד לביטוח לאומי ושות'), השחיתות במערכת הבריאות, הרפואה השחורה המשגשגת, אי-תשלום קנסות, אי-ציות לפסקי דין של בתי המשפט, ועוד ועוד.
 
חבל שרבים כל כך בתקשורת הישראלית עדיין ממשיכים לבגוד בתפקידם ולשמש שופר לראש הממשלה (שמסרב להתראיין ולענות על שאלות, כזכור!) ומצטטים אותו באופן עיוור.

סגור לפרסום תגובות והשארת עקבות.
%d בלוגרים אהבו את זה: