בשבת הקרובה – שיירת אספקה לשכנינו בעזה

אני מביא כאן את האימייל שקיבלתי אתמול כלשונו.

"בשבת ה 26 בינואר לא נשארים בבית!
להסיר את המצור!
שיירת אספקה לשכנינו בעזה
 
האם זה עוזר לילדי שדרות שאנו מאלצים את ילדי עזה לשתות מים מזוהמים? כנראה שממשלת ישראל חושבת שכן (אם היא בכלל חושבת).
 
עזה במצור! מאות מוצרים הנדרשים לניהול תקין של חיי היום אסורים בכניסה לרצועה, בהוראת ממשלת ישראל. אפילו הכנסה של מסנני המים, החיוניים לטיהור המים הנשאבים מהבארות ברצועה, מים מזוהמים במלחים, שמן וביוב, נמנעת כבר יותר מחצי שנה. אמצעי התקשורת בישראל לא מצליחים (ולא בטוח שבכלל מנסים) להעביר לציבור תמונה אמיתית על חומרת המצב – אך כל מי שדיבר בחודשים האחרונים עם אנשים מעזה מבין כי המצב הפך זה מכבר לאסון אזורי, המסכן גם אותנו.
 
בגלל הענישה קולקטיבית החמורה שמפעילה ממשלת ישראל, אנשים בעזה לא רק רעבים וסובלים, אלא גם מתים: חולים ופצועים לא יכולים לצאת לטיפולים בישראל, בגדה, בירדן, או במצרים, וכתוצאה מכך מתו כבר עשרות; אנשים קופאים למוות בלילות הקרים בגלל הפסקות חשמל, מחסור בנפט, גז וחומרי בערה אחרים; מרבית מקומות העבודה ברצועה נסגרו ולתושבים אין אפשרות לצאת לעבודה בישראל או בגדה, ומקום העבודה הזמין העיקרי שנשאר הן לשכות הגיוס בהן מתגייסים צעירים אל מה שמבחינתם הוא צבא ההגנה לעזה, ויוצאים – רבים מהם אל מותם – לקרבות הנמשכים עם חיילי צה"ל.
 
כידוע, רצועת עזה היא שטח קטן עני וצפוף ביותר גם בימים "רגילים". כיבוש הרצועה לא הסתיים בעקבות "ההתנתקות"; נהפוך הוא: מעבר אנשים וסחורות מהרצועה ואליה הוחמר פי כמה על ידי מדינת ישראל , אין יוצא ואין בא ביבשה, בים, ובאויר ללא אישור השב"כ. מבחינת תושבי עזה, ההתנתקות לא הביאה שום חופש, אלא להיפך. הכיבוש רק נעשה יותר רע!
 
הסבל הנורא הנגרם לתושבי שדרות, אשקלון, הקיבוצים והמושבים שבאזור תחת הקסאמים, פגזי המרגמה וכדורי הצלפים בשום אופן אינו מצדיק מצור הפוגע פגיעה אכזרית במליון וחצי אזרחים –  גברים, נשים וטף. המצור הוא מעשה בלתי מוסרי והפרת החוק הבינלאומי – ומבחינה מעשית הגברת המרירות והסבל בעזה מתורגמת להגברת ההתקפות אל עברו הישראלי של הגבול, לא להפסקתן. בניגוד לתמונה שמנסים יום יום  להעביר לנו, תושבי שדרות ותושבי עזה אינם עומדים אלה מול אלה כשני צדדים מנוגדים – אלה וגם אלה הם קורבנותיה של מדיניות מטופשת ואכזרית של ממשלת ישראל.
 
בשיירה שתצא מכל רחבי הארץ בשבת ה 26 בינואר 2008 ניקח עמנו כמות גדולה של פילטרים למים ונדרוש בתוקף משלטונות הצבא לאפשר את הכנסתם לרצועה, שם הם דרושים בדחיפות, יחד עם מוצרי יסוד בסיסיים – קמח, אורז, שמן, מלח, עדשים, שעועית – המיועדים לחלוקה לתושבים שתחת המצור מתדרדרים לתהומות של עוני ויאוש.
על גבול הרצועה נקיים עצרת מחאה, כאשר בו זמנית יקיימו חברינו הפלסטינים עצרת מהצד השני. ביחד נדרוש מן הממשלה בישראל להסיר את המצור על עזה, ומייד!
בכוונתנו לקיים את העצרת במקום נוכל לקיים קשר עין עם הפלסטינים ממרחק שאינו עולה על קילומטר.
 
חברינו בצד הפלסטיני, פעילי שלום וזכויות אדם מן הקואליציה הפלסטינית נגד המצור, אנשים כגון הפסיכיאטר הידוע ד"ר איאד סאראג', יצאו לאזור הגבול למרות הקושי והסיכון הרב, כדי לקדם את פנינו ולחזק אותנו. לנו קל בהרבה לבוא לקראתם ולחזק אותם.  בפעולה משותפת ישראלית-פלסטינית משני צידי הגבול נציג חלופה אמיתית להסלמה הנמשכת, לירי ולהרג, להרס ולסבל, לקסאם ולטנק. חלופה של הפסקת אש, של סיום אמיתי לכיבוש ישיר ועקיף, של שלום ושגשוג לישראלים ופלסטינים, לשדרות ולעזה. 
 
השיירה תכלול אוטובוסים ורכבים פרטיים. חשוב מאד להגיע עם רכב, למי שיש, כדי ליצור שיירה ארוכה ומרשימה. אם רק אפשר אנא הודיעו מראש, עוד לפני יום שני  21.1.08 ליעקב 050-5733276 או תדי 052-5017141. במיוחד, חשוב מאד להודיע בהקדם האפשרי אם ביכולתך להגיע עם רכב – כדי שנוכל לתכנן היטב את האירוע.
 
תרומות לסיוע בקניית מוצרים לשיירה וביתר ההוצאות אפשר להעביר באמצעות ת.ד. 3322, ת"א 61033 או למסור לפעילים שלנו בזמן העצרת עצמה (צ'קים לפקודת גוש שלום ותוך ציון בולט: "עבור השיירה לעזה"). 
 
השקענו מאמץ רב וארוך כדי לתאם את הפעילות הזו. השיירה תצא מנקודות מפגש מסודרות ובשעות מתוזמנות על מנת להגיע יחד וליצור שיירה ארוכה. נקודות המפגש:
 
חיפה               כיכר סולל בונה, איסוף וכינוס רכבים: 7:45
 
תל אביב         רכבת ארלוזרוב, אוטובוסים לחניון רידינג ומשם ביחד בשיירה : 8:15 
חניון רידינג, כינוס רכבים פרטיים: 8:30
 
ירושלים         גן הפעמון, אוטובוסים לחניון טדי ומשם ביחד בשיירה:: 8:30
          חניון טדי : כינוס רכבים פרטיים: 8:45
 
באר שבע       שער האוניברסיטה, אוטובוסים וכינוס רכבים: 10:15
 
שלטים, פוסטרים ופלריגים (מודעות בד) לאוטובוסים יהיו מוכנים בנקודות הכינוס. נא להגיע בזמן על מנת "לקשט"  את הרכבים.  כל אחד מתבקש להביא עמו מהבית מוצרים הדרושים בעזה (אבקת חלב, מים מינרלים [לא מי עדן], שמן, קמח, עזרי לימוד לילדים [תיקים, כלי כתיבה וכו'] וסיגריות, כחבילה משפחתית למשפחה בעזה. אפשר אם רוצים לצרף מכתב אישי בערבית או אנגלית, המיועד למקבלי הסיוע. מי שמגיע עם רכב פרטי מתבקש, אם ניתן, לקשור מוצרי
סמליים על גג מכוניתו (אם לא הספקתם או לא יכולתם לארוז את המצרכים על הגג – אנא, הביאו אותם אתכם עם חבלים אם אפשר, ונעזור לכם לעשות זאת במקום לפני היציאה לדרך).
כמו כן אנו מבקשים מכולם להביא תופים, משרוקיות ולמי שיש – שופרות, על מנת לזעוק זעקה ולשבור את חומות המצור. נא להביא אוכל ושתייה ליום שלם.
 
הרשמה לתל אביב וחיפה:
טלי שיף: taliashiff@gmail.com 052-3738832
 
הרשמה לירושלים ובאר שבע:
משה פסח: moshepesach@yahoo.es 050-9702338
 
הארגונים המשתתפים: 
גוש שלום, לוחמים לשלום, קואליציית נשים לשלום, הועד הישראלי נגד הריסת בתים,  בת שלום, בת צפון לשלום שוויון, בל"ד, חד"ש , עדאלה, תראבוט-התחברות, רופאים לזכויות אדם, המרכז לאינפורמציה אלטרנטיבית,  פסיכואקטיב – אנשי בריאות הנפש למען זכויות אדם, אקטיב סטילס,קואליצית הסטודנטים (אוניברסיטת ת"א),  פרופיל חדש, מחסום ווטש, הועד הישראלי נגד עינויים.
 
הרשימה בהחלט פתוחה לארגונים נוספים המעונינים להצטרף."

פרסם תגובה או השאר עקבות: Trackback URL.

תגובות

 • ישראלי שפוי  ביום 22 בינואר 2008 בשעה 1:18 pm

  "הסבל הנורא הנגרם לתושבי שדרות, אשקלון, הקיבוצים והמושבים שבאזור תחת הקסאמים, פגזי המרגמה וכדורי הצלפים בשום אופן אינו מצדיק מצור הפוגע פגיעה אכזרית במליון וחצי אזרחים – גברים, נשים וטף"???

  מצדיק וחצי!
  מבחינתי שימותו שם כולם, עד האחרון שבהם, כל עוד יורים משם קסאמים.

 • בעז יניב  ביום 22 בינואר 2008 בשעה 1:50 pm

  קול השפיות ממש בוקע ממילותך!

 • הרוב הדומם  ביום 22 בינואר 2008 בשעה 2:35 pm

  אתה וגוש שלום, לוחמים לשלום, קואליציית נשים לשלום, הועד הישראלי נגד הריסת בתים, בת שלום, בת צפון לשלום שוויון, בל"ד, חד"ש , עדאלה, תראבוט-התחברות, רופאים לזכויות אדם, המרכז לאינפורמציה אלטרנטיבית, פסיכואקטיב – אנשי בריאות הנפש למען זכויות אדם, אקטיב סטילס,קואליצית הסטודנטים (אוניברסיטת ת"א), פרופיל חדש, מחסום ווטש, הועד הישראלי נגד עינויים.

  ואו! כל כך הרבה שפויים!

  אה, בעצם כולכם ביחד זה בערך 200 איש. וכל שאר הלא נורמלים בארץ חושבים כמו המגיב הראשון.

 • אקס  ביום 22 בינואר 2008 בשעה 4:20 pm

  אחחחח גודווין גודווין. הוא לא יסתום לנו את הפה. כשמדברים על פאשיזם מצווה להזכיר פאשיסטים אחרים. אחרת איך נלמד?

 • אחיו של גודווין  ביום 22 בינואר 2008 בשעה 5:51 pm

  חוק פחות ידוע של אחי אומר כך:
  אידיוטים, שנמצאים בעמדת מיעוט (שהרי הם אידיוטים, כאמור), מיד מתרצים את זה בכך שכל מי שחושב אחרת מהם הוא פאשיסט.

 • טלי  ביום 24 בינואר 2008 בשעה 2:24 pm

  בשיירה הזאת- מתוך הטעם האנושי הפשוט של היותינו בני אדם, ושל היותם של בני אדם אחרים במצוקה אנושית גדולה, בלי תחרות של "מי מסכן יותר", לא במקום לעזור לעניי עירנו אלא בנוסף, מי שמסכים לזה אבל לא רוצה או לא יכול להצטרף לשיירה בעצמו, יכול לארגן חבילה קטנה (או כמה חבילות) של מוצרי מזון בסיסיים וליצור קשר עם מארגני הארוע כדי להעביר להם את הציוד.

  זה מה שאני עושה.

 • טלי  ביום 24 בינואר 2008 בשעה 9:26 pm

  בזכות הבלוג שלך נודע לי על העניין ואני תורמת את חלקי הצנוע- http://www.notes.co.il/tali/40535.asp

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל פלוס

אתה מגיב באמצעות חשבון Google+ שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

w

מתחבר ל-%s

%d בלוגרים אהבו את זה: